Co přinese nový Android Pie?

Google si na tento rok připravil nový operační systém. Po podařeném Androidu 8.0 Oreo přichází se zcela novou verzí. Její jméno je Android 9.0 Pie a jedná se o prozatím nejmodernější verzi operačního systému od Googlu. Pojďme si říci, co nového přinese.

Naváže Pie na úspěch a oblibu Orea?

Novinek je skutečně mnoho. K tomu vůbec nezajímavějšímu rozhodně patří opatření proti závislosti na smartphonu. Tato funkce hlídá, jak moc často je dotyčný na telefonu a v případě potřeby je schopen upozornit na problém v podobě jeho nadměrného využívání.

Přináší také zcela nová gesta, u kterých se Google podrobil konkurenci a klasická tři tlačítka nyní vyměnil za dvě z nich. Celý systém je tak lépe optimalizovaný pro velké displeje z minimálním rámečkem, a také co nejmenším výřezem.

Google jako první, poté zbytek

Novinka bude samozřejmě dostupná pro celou řadu telefonů široké škály výrobců. Jako první však dostanou možnost aktualizace majitelé smartphonů přímo od Googlu. Ten samozřejmě vyvíjí kompletně celý telefon a tak není překvapením, že nové aktualizace jsou přímo na míru šité mobilním zařízením této společnosti.

Aktualizace pro tyto telefony jsou většinou dostupné okamžitě v den vydání a tak mohou jejich majitelé již odpočítávat dny. Na novinku se však mohou těšit také majitelé telefonu od výrobců jako je Asus, HTC? Honor a Huawei, Lenovo, LG, Nokia, OnePlus, Samsung, Sony či Xiaomi.