Facebook a jeho kryptoměna

Podle nejnovějších informací by měla společnost Facebook pracovat na vývoji svého vlastního coinu. Ten by se podle odhad měl velmi brzy generovat zisk až 19 miliard dolarů.

Facecoin

Facebook přemýšlí o svém vlastním stabilním coinu, skrze který umožní uživatelům své platformy WhatsApp převádět peníze. Facebook prý nad vlastní měnou přemýšlí více jak deset let, ovšem hlavním problémem až doposud bylo, že by společnost musela nést převodní náklady, což by se silně projevilo na ziskovosti podniku.

Ovšem nyní nastal přívětivý čas na to, aby Facebook se svou vlastní měnou přišel. Facebook disponuje hned několika velkými platformami s dostatečně velkou základnou uživatelů. Nová kryptoměna by mohla oživit celou myšlenku na peněžní transakce v rámci těchto platforem.

Facebook proto již nyní vypsal 19 nových pozic pro specialisty na problematiku blockchainů různých typů. Krom toho nedávno koupil i blockchainový start-up Chainspace.

Ohrozí Bitcoin?

Podle odhadů analytiků z Barclay´s by nová kryptoměna mohla do roku 2021 přinést Facebooku jmění ve výši 19 miliard dolarů je v dodatečných příjmech. Někdo dokonce odhaduje, že by coin od Facebooku mohl ohrozit samotný Bitocin a to především díky silné základně, ke které je se schopen velmi jednoduše dostat a která by navíc jeho aktivní užívání i celkem ráda přijala.

Nechme se tedy překvapit, kam až Facebook tento projekt posune a jaký dopad bude mít na podobu současného světa kryptoměn.