Fotopasti jsou populárním trendem v zabezpečení pozemku

Snad každý by si přál, aby se na svém pozemku mohl cítit v bezpečí. Bohužel žijeme v neklidné době, ve které neustále stoupá počet krádeží. Pokud jste doposud nepodnikli žádné kroky k ochraně svého pozemku, je vhodné zvážit, jestli by nějaká ochrana nebyla na místě. Většinu lidí zajímá, jestli se na jejich pozemku někdo nepohybuje bez jejich vědomí. Jen si představte, že by po vašem odjezdu do práce vnikla na pozemek cizí osoba a začala obhlížet váš dům nebo dokonce rovnou krást. Zloději si většinou všimnou kamer nebo jiného zabezpečení, nevšimnou si však fotopasti.

Maskovaný strážce

Fotopast je malé nenápadné zařízení, které má dokonale maskovanou podobu a jeho účelem je bedlivě střežit váš pozemek. Fotopasti reagují na tepelný pohyb, pokud se tedy na vašem pozemku začnou pohybovat lidé nebo zvířata, fotopast je okamžitě zaznamená. To je hlavní výhoda oproti kameře, fotopast zaznemená vše živé a to dokonce i v noci, díky neviditelnému přísvitu dokáží fotopasti fotit nebo natáčet nonstop. Vše je ukládáno na kartu a vy si můžete záznamy prohlédnout třeba na počítači, v televizi nebo přímo na displeji fotopasti. Fotopast je nenápadná, umístíte ji na strom, zamaskujete jí a následně budete jediní, kdo bude o její přítomnosti vědět.

Poté jen stačí zkontrolovat záznam a uvidíte, kolik jste měli nezvaných hostů. Pokud by se něco ukradlo, je fotopast tím nejlepším důkazním materiálem. Fotopasti se snadno nastavují, můžete si vybrat, kam je umístíte a vzhledem k tomu, že jsou na baterie, nejste omezeni elektrickou sítí. Mohou jí tak používat třeba i lesníci, kteří chtějí monitorovat zloděje dřeva, myslivci, kteří chtějí monitorovat zvěř a pytláky, atd. Fotopast má všestranné použití i nastavení, lze si nastavit i snímání v konkrétním čase a pokud si pořídíte fotopast s GSM modulem, můžete si nechat pořízené záběry posílat přímo do telefonu nebo mailu, abyste měli neustálý přehled, co se na daném místě děje, i když jste daleko od něj. Velkou výhodou fotopastí je i nízká pořizovací cena, jde o velmi malou investici, která zajistí spolehlivou ochranu a přehled o tom, kdo se u vás pohybuje, když nejste doma.