Hrou se děti připravují na svůj budoucí úspěch

Jak důležitá je hra v předškolním vzdělávání? A jaký dopad to má na budoucí schopnost učit se. Odborníci tvrdí, že vzdělávání v raném dětství může mít pozitivní dopad na budoucí vývoj, ale to neznamená, že to nejde bez hry. Hra je nedílnou součástí dětství. Mnoho vědců se domnívá, že v průběhu prvních let může hra pomoci rozvíjet kognitivní dovednosti a položit pevný základ pro celý život učení. Jedna žena vyvinula zcela nový přístup, který dává hru v srdci výchovy v raném dětství. Metoda se již úspěšně používá v Číně a v Americe.

Jak to funguje?

Děti ve věku 3-6 let si rozhodnou jak a s kým si budou hrát. Mohou dělat věci, které jinak předškoláci nesmí. Například čmárat po skutečných automobilech.

Děti dostanou určitou volnost, mohou se ve školce pohybovat volně ven a dovnitř. Děti to dělá šťastnými a štěstí je pro jejich vývoj důležité. Lépe se tak zaměřují na své úkoly, je to během her potřeba. Je to cenný přínos pro jejich budoucí studium. Na hřišti učitelé během aktivit filmují každé dítě. Jsou speciálně vyškoleni, aby pozorovali děti a dozvěděli se vše o jejich chování. Hrací doba se vždy ukončuje společně ve třídě. Chtějí se podělit o to, co dělají, a dělají to s důvěrou, protože je to něco, co zažili. Je to také něco, co rozvíjí jejich jazykové dovednosti. A co víc během hraní se setkávají s problémy, jako jsou matematické příklady.

Předškolní zařízení zdůrazňuje důležitost autonomie. Děti organizují vlastní oběd a pomáhají s přípravou jídla. Měkká hudba jim pomáhá se uvolnit a po obědě, během 10 minut, je vše v klidu a děti odpočívají.

Někteří rodiče se bojí rizik, která tato metoda přináší.  Trvalo jim chvíli, než si uvědomili výhody učení při hraní, zvláště pro jedináčky.

Světová scéna

Můžete připravit své dítě na vysokoškolské studium od velmi mladého věku? Má smysl učit se Shakespeara nebo šachy ve věku 4 let? Pokud to všechno zní divně, možná vás překvapí náš příběh z jedinečné školy v USA.

V New Yorku, ve městě, které nikdy nespí, se někteří rodiče rozhodli urychlit vzdělání svých dětí. Julie Weissman je matka s velkými nadějemi pro svého syna Jonase. A sází na speciální školu na Manhattanu. Jonas má jen čtyři roky, ale Julie má jasný pohled na jeho budoucnost. „Očekávám, že můj syn půjde na vysokou školu a vím, že bude úspěšný, ne nutně Harvard nebo Yale, ale toužím, aby absolvoval vysokou školu a využil možnost vzdělávání jako základ pro život“ řekla Juliet Weissman.

Každá hra má svůj cíl. Normálně v USA studenti nejprve studují Shakespeara, když jim je 14 … a ne s loutkami … ale má to vyšší cíl.
Je to klišé, jít na střední školu nebo na univerzitu a vědět, jak se budou studenti učit Shakespeara a začnou hučet, že se ho nechtějí učit. Nemám rád Shakespeara, slýchají učitelé, přitom mnoho studentů Shakespeara nikdy nečetlo ani nevidělo. Ale tím, že se o něm učí tak brzy, si ho pamatují jinak:” Shakespeare! Já znám to jméno, vzpomínám si, že jsem ho měl opravdu rád.“.. Příběh, který se učí, není to adaptace, je to stále ten samý příběh a stále v nich je Shakespearovský text.

Tato technika pracuje také se šachy. Jde o posílení schopností dětí v matematice a logice. Přesvědčit je, aby hráli tuto hru, obvykle věnovanou dospělým. Gramotnost dětí se zvyšuje o deset až patnáct procent, protože se setkávají s příběhem, který předtím nikdy neslyšeli. V šachu ve třídě získáte výhody hraní šachů a lepší paměť a gramotnost se také zlepšuje.

Jste učitel nebo rodič? Jak si myslíte, že je hra důležitá pro vzdělání a rozvoj dítěte?