I zvířata mohou být gay: Dva samci tučňáka vychovali své první mládě

Nedlouho poté, co Austrálie povolila sňatky homosexuálů se dva tučňáci v Gentoo stali národním symbolem boje za práva gayů a lesbiček. Podařilo se jim totiž vychovat své vlastní mládě.

Sphen a Magic

Pár, který tvoří dva samci, se starali o svého potomka možná s ještě větší svědomitostí, než to dělají klasické páry z kolonie, ve které tito samci žijí. Ta se nachází v Australia’s Sydney Aquarium a tučňáci Sphen a Magic jsou skutečně její velkou raritou.

Většina tučňáků této kolonie totiž odsouvá rodičovství až na druhou kolej. Dávají přednost hrám a dovádění ve vodě a jejich zanedbaná vejce se poté nikdy nevylíhla. Ovšem jeden pár vystupoval z davu. Oba totiž postavili hnízdo, na kterém seděli a to i přesto, že všichni ostatní dováděli ve vodě.

V reakci na toto chování se zaměstnanci akvária rozhodli dát páru fiktivní vejce. Samci se jej okamžitě ujali a poskytli tak důkaz o tom, že jsou připraveni. Další zanedbávané vejce jim tak bylo svěřeno do péče.

Je to holka!

Po celých 28 dní se o vejce starali, až poté přišel den líhnutí. Oba samci začali vejci okamžitě zpívat, tak jak to mají tučňáčí páry ve zvyku. Nyní je mládě již plně dospělým jedincem, kterému vůbec nic nechybí. Jedná se o zdravou samičku, která si již našla svého vlastního partnera.

Tučňáci nám tak skvěle dokazují, že genderové rozdíly absolutně nehrají roli ve výchově dětí a pokud takovou činnost zvládnou dva samci tučňáka, zcela jistě jí zvládnou dva muži, nebo dvě ženy.