Jak nakoupit vhodné boty i bez dítěte?

Pokud chcete vašemu dítěti udělat radost novou obuví, nemusíte ho zbytečně tahat po obchodech. V tomto článku vám ukážeme trik, který vám výrazně ulehčí výběr.

Potřebujete vaší ratolesti koupit nové dětské botičky, ale nevíte, jak mu správně změřit nohu? Pak pro vás v následujících řádcích máme návod, jak to můžete udělat i bez speciálního vybavení.

Papírové chodidlo

Vybíráte-li první boty pro vaše dítě, případně potřebujete koupit nové, větší, je potřeba se zaměřit na velikost chodidla. Při nákupech v obchodě je to jednoduché. Většina kamenných obchodů totiž má potřebné vybavení k tomu, aby chodidla vašeho dítěte přesně změřila. Co ale dělat v domácích podmínkách? Máme pro vás jeden trik, díky němuž můžete dítěti změřit chodidla i bez speciálního měřidla.

Co k tomu budete potřebovat? Stačí vám papír, tužka a pravítko. Pokud vám nebude vyhovovat klasický papír, můžete sáhnout po kartonu. Ten je pevnější a lépe na něj zaznamenáte tvar chodidla. Pak už jen stačí papír nebo karton položit na zem a požádat vaše dítě, aby se na něj postavilo. A to tak, aby mělo rovnoměrně zatížená chodidla. Tužku následně položte kolmo k papíru a obkreslete levé i pravé chodidlo.

Snadný výběr bot

Obě chodidla je dobré obkreslit především proto, protože každé chodidlo je částečně odlišné. Až tedy budete nakupovat boty, budete mít dobrý přehled o tom, jestli chodidla budou dobře sedět do obou bot. Takto obkreslená chodidla následně pečlivě vysřihněte a vezměte si je s sebou vždy, když vyrazíte na nákup bot vašeho dítěte.

V obchodě pak stačí takto obkreslená a vystřihnutá chodidla zasunout do boty a zjistit, které boty se budou vašemu dítěti hodit. I kvůli tomu raději zvolte karton. Ten se sice nedá tak dobře skladovat v kabelce nebo tašce jako kancelářský papír, ale na druhou stranu vám poskytne lepší představu o tom, jak budou boty vašemu dítěti sedět.