Jak se v posledních letech změnil trh s dopravci?

Přeprava zásilek v posledních letech prošla výraznou modernizací. Jakých služeb může v dnešní době zákazník využít? Na to se podíváme v tomto článku.

Kde to jde, tam přichází modernizace. To samé platí i pro obor přepravy zásilek. Tento obor prošel v posledních letech takovou drastickou proměnou, že bychom to ještě nedávno vůbec nečekali. Co se tak výrazně změnilo?

Rozvoj dopravních podniků

Největším rozdílem je především počet dopravních podniků. Těch během posledních let výrazně přibylo. Zákazník tedy má možnost vybrat si ten nejlepší, nejen podle ceny, ale také rychlosti dodání a kvality. Rychlá a levná přeprava zásilky do zahraničí je pro některé dopravce také něčím, co láká nové zákazníky právě k nim.

Přeprava zásilek do zahraničí ale pro tuzemské obchodníky a zákazníky není tak zajímavá. Mnoho z nich totiž zajímá, jak hustou síť výdejních prodejen mohou některé společnosti nabídnout. Díky novým službám a smlouvám s obchody si tak mohou zákazníci nechat doručit zboží takřka kamkoli. Oproti dodání přímo k nim domů ušetří a navíc nemusí cestovat tak daleko jako v minulosti.

Nové služby

Výjimkou nejsou ani výdejní boxy, které v posledních letech zavádí celá řada eshopů. Především v reakci na rostoucí trh s dodáváním balíků a ve snaze zajistit vlastní robustní síť. Tyto služby jsou často zdarma, případně zpoplatněny jen velice nízkou částkou. Není se tedy čemu divit, že spousta zákazníků v dnešní době sáhne právě po výdejních boxech, které jsou mimo jiné bezpečnější než klasická přeprava dopravcem.

Pokud ale chcete od svého dopravce ještě něco víc, sáhněte po společnosti Emons. Jde o dopravní firmu, která na trhu působí už dlouhá léta a nabízí široké spektrum služeb. Vaše zásilky dopraví pozemní přeprava na místo určení, případně sáhnout po dopravě na paletách nebo dalších dostupných možnostech. Problémem není ani doručení objemných zásilek do zahraničí.