Jak vybrat podlahu do koupelny?

Pokud vás čeká rekonstrukce koupelny nebo ji teprve začnete stavět, dobře zvažte, jaký materiál použijete na podlahu. Materiál používaný v této místnosti má specifické nároky. Prvním předpokladem je odolnost proti vlhku. Důležité je, aby povrch nebyl kluzký. Také snazší poptávka a údržba hrají velkou roli. Mezi materiály, které se pro koupelnové podlahy používají, patří dlažba, PVC, vinyl, laminát a dřevo. Široký výběr materiálů, barev i vzorů nabízí Floor Experts podlahy.

Dlažba

Materiál používaný velmi často v minulosti. I v současné době nachází své zastánce, ale i odpůrce. Jejich výhodou je velká odolnost vůči náročnosti provozu této místnosti. Kromě toho jsou náročné proti vlhku, kterému se v koupelně nevyhneme a také se snadno udržují. Pokud se rozhodnete pro dlaždice, vybírejte takové, které mají protiskluzovou úpravu.

PVC podlaha

Kromě přijatelné ceny nabízí tento materiál také odolnost proti poškození, vlhkosti a snadnou pokládku. Některé druhy mají pěnovou nebo textilní podložku, díky níž není nutno vyrovnávat podklad. Vybírat můžete z celé řady barev i vzorů.

Podlaha z vinylu

V koupelně je tento druh podlahy pokládán za nejmodernější. Nejen, že odolávají vlhkosti a poškození, ale i jejich povrch nabízí vysokou kvalitu. Vybírat si můžeme z celé řady imitujících vzorů. Můžete si tedy vybrat i takový vzor, který bude připomínat některý z přírodních materiálů. Pokud přemýšlíte nad tím, že v koupelně budete mít vytápění v podlaze, pak je podlaha z vinylu dobrou volbou.

Podlaha ze dřeva

Dřevo je materiál velmi kvalitní, je však potřeba mít na paměti, že vyžaduje vhodnou úpravu a to jak povrchovou, tak i technologickou. Odolnost proti vlhkosti nabízejí především dřeviny exotického původu mezi něž patří teak. Pokud přemýšlíte nad podlahovým topením, vhodnou volbou jsou pak podlahy vrstvené, které při změnách teploty a vlhkosti odolávají tvarovým i rozměrovým změnám.