Jak využít pergolu? Zkuste rozšířit váš dům o další pokoj

Pergola může dobře posloužit nejen jako místo odpočinku, ale také jako rozšíření vašeho domu. Jak na to?

Posuvné pergoly je možné použít k celé řadě zajímavých projektů. Dobře poslouží nejen jako klasické posezení. Zkuste ji využít například jako dodatečný pokoj k vašemu domu.

Proč dodatečný pokoj?

Některé domy jsou poměrně malé na to, abyste si v nich mohli užít víc než trochu toho odpočinku a práce. Pergola na terasu vám pomůže vytvořit dostatek prostoru pro další pokoj, který můžete využít nejen během letních měsíců. Ale v létě bude venku dostatečně příjemná teplota k tomu, abyste tu mohli i přespat.

Takto vytvořený dodatečný pokoj ale nemusí sloužit pouze ke spaní. Můžete sem umístit nábytek v podobě pohovky, případně stolu a židlí. Záleží opravdu jen na vás, co s tímto prostorem budete chtít udělat. Každý nápad se počítá a zvýší vám komfort bydlení. A pokud si v tomto pokoji užijete spoustu zábavy nebo si odpočinete od každodenních problémů, pak budete mít jistotu, že jste udělali dobře.

Další možnosti?

Z vaší pergoly nemusíte udělat pouze další pokoj. Možností máte hned několik. Vsadit můžete například na výše zmiňované posezení. Každá návštěva určitě uvítá, pokud se společně posadíte venku, ale schovaní přeď sluncem a deštěm pod střechou pergoly. Popovídáte si, popijete dobré pití a sníte dobré jídlo. Zkrátka si užijete skvělý den.

Další skvělou možností je venkovní kuchyně. Venkovní kuchyně se snadno stane oblíbeným místem celé vaší rodiny, především díky skvělým pokrmům, které tu vzniknou, ale také pro svoji příjemnou atmosféru na čerstvém vzduchu. Případně si do pergoly na terasu můžete hodit stůl s židlí a využít tento prostor jako pracovnu. Během teplých letních dnů tak půjde o naprosto ideální místo pro práci, ale oceníte jej kdykoli při tolik zmiňovaném home officu. Místo plné inspirace a energie, která vás dobije k plnění vašich dalších úkolů.