Jak založit investiční společnost? Jsou dva způsoby

K založení investiční společnosti budete potřebovat dostatek kapitálu a také peněz. A jaké jsou vlastně vaše možnosti?

Máte spoustu peněz a znalostí ohledně investování? Pak pro vás máme skvělý tip. Založte si investiční fond a pomáhejte ostatním s růstem jejich úspor. Založení investiční společnosti přitom není tak těžké, jak se na první pohled může zdát. A v tomto článku vám to dokážeme.

Co je to investiční společnost?

Než se ale vrhneme na samotný proces investiční společnosti, pojďme si říct, co to vlastně je. Investiční společnost je právnickou osobou, která sídlí v České republice. Oproti jiným firmám má ale jednu velkou výhodu – na základě povolení od České národní banky má totiž oprávnění provádět investiční činnosti nejen se svým vlastním kapitálem, ale také kapitálem svých klientů.

Základem každé investiční společnosti je investiční fond. Do nich poté mohou drobní nebo movití investoři vkládat své peníze a zhodnocovat je na základě pravidel nastavených investiční společností. Mějte ale na paměti, že tyto činnosti jsou poměrně tvrdě regulovány ČNB. Musíte tedy splnit několik kritérií, než se vůbec do založení firmy pustíte.

Jak založit investiční společnost?

Základem pro získání oprávnění je splnit požadavky České národní banky. Kromě znalostí je potřeba zajistit dostatečný rozpočet a také mít dostatek kapitálu pro případ, že by z fondu chtěl někdo vystoupit. Tento proces je poměrně časově náročný, stejně jako samotné založení firmy. Jestliže ale máte dostatek času a znalostí, nemělo by být pro vás problém oprávnění získat a následně si založit právnickou osobu.

Všechny tyto kroky se ale dají šikovně obejít. Založení investiční společnosti můžete přenechat na třetí osobě. Ušetříte tak čas a také peníze, které můžete investovat jinam.