Jaké je složení vody z filtrační konvice? Prospěje vašemu zdraví?

Ve filtrační konvici dochází k úpravě vody prostřednictvím filtrační patrony, kterou je nutno v pravidelných intervalech měnit. Doba použití jednoho filtru závisí na objemu konvice či specificích jeho výroby, obecně se však uvádí přibližně 150 litrů přefiltrované vody na jednu výměnu.

Destilovaná voda z filtrační konvice nepoteče

Filtrační konvice, respektive filtrační patrona dostane z vody především těžké kovy, nadbytečné minerály, například železo, a látky, které kazí chuť a vůni vody. Mezi ty můžeme počítat zbytky po dezinfekci, pesticidy a další. Výsledkem je mírně demineralizovaná voda, která sice neobsahuje nadbytek tělo zatěžujících látek, na druhou stranu ale v sobě má minerály, které jsou nutné pro náš zdárný vývoj, například vápník, draslík anebo hořčík. Výhodou toho, jak funguje filtrační konvice, je především to, že v přefiltrované vodě je vyvážené množství minerálů, tedy ani moc, ani málo. Přefiltrovaná voda tedy není tvrdá, to znamená, že neobsahuje velké množství minerálů, které by zbytečně zanášely tělesné orgány, ani se nejedná o vodu destilovanou, jejíž konzumace by naopak mohla způsobit odvápnění kostí či komplikace oběhové soustavy.

Měkká voda s dostatkem minerálů

filtrační konvice teče voda měkká, která obsahuje přiměřené množství minerálů, právě v takovém poměru, který je pro lidské tělo vhodný. Díky tomu ji mohou konzumovat dospělí i děti, jen pro kojence se i takto přefiltrovanou vodu doporučuje převařit. Demineralizací se snižuje také pH vody a vzniká tak voda alkalická. Pro představu pH kohoutkové vody se běžně pohybuje v rozmezí od 6,5 do 7,5, pH vody přefiltrované může být i 4 až 5. To je vcelku běžný jev a pití takto upravené vody nijak neškodí.

Výhody přefiltrované vody

To, že pijete čaj či limonádu z přefiltrované vody, poznáte na první napití. Mnohem lepší chuť, která opět souvisí s tvrdostí vody, vás přesvědčí, že filtrace vody je výhodným řešením nejen pro přípravu studených nápojů. Ve tvrdé vodě se hůře rozpouští látky, které do ní přidáte včetně čajového výluhu. Aroma čaje či kávy se tak nemůže plně rozvinout. To ale není případ vody demineralizované. Ta naopak umožňuje plně si vychutnat každý šálek. Navíc si můžete všimnout, že z hladiny vašeho teplého nápoje zmizí všudypřítomné skvrny, které se na ní objevovaly, když jste ho připravovali z vody nefiltrované.