Kolik můžete dostat za pracovní úraz?

Když se stane vážný pracovní úraz, je to velmi nepříjemná situace, obzvláště, pokud vás vyřadí na dlouhou dobu ze zaměstnání nebo běžného života. Jediným pozitivním aspektem je skutečnost, že musíte dostat za pracovní úrazy odškodnění. Nejde o žádné dobrovolné rozhodnutí zaměstnavatele, on je totiž každý zaměstnavatel ze zákona povinný uzavřít pojištění pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání.

Někdy je ale zaměstnavatel opačného názoru a nechce situaci vůbec řešit, začne se vymlouvat nebo zaměstnance dokonce zastrašovat. Je to nelogické chování, ale pokud se tak zaměstnavatel zachová a třeba i začne hrozit soudem, nenechte se zastrašit, právo je na vaší straně. Na odškodnění máte nárok i pokud byste si zranění způsobili sami vlastní chybou. Za vážné pracovní úrazy můžete dostat odškodnění až ve výši stovek tisíc korun, u zranění s trvalými následky to mohou být i milionové částky. Pokud máte ze zaměstnavatele strach nebo nevíte, jak postupovat, obraťte se vždy na 1zdravotní a nechte profesionály pracovat za vás. Vše vyřídí soudní nebo mimosoudní cestou a postarají se o vaše odškodnění, aniž by vás to něco stálo. Profesionální tým advokátů si totiž bere odměnu jen tehdy, pokud vám zajistí maximální odškodnění, nemáte tedy co riskovat nebo ztratit.

Stal se vám pracovní úraz?

V momentě, kdy se zraníte, tak to nahlaste zaměstnavateli a postarejte se o důkazy a svědky. Je vhodné mít nějaké fotografické doložení události a ideálně i svědky, kteří mohou okolnosti potvrdit. Je to vhodné, pokud by se zaměstnavatel chtěl přít. Dále trvejte na vypracování záznamu o úrazu, dělá se kvůli vyjednávání s pojišťovnou. Dalším krokem by mělo být kontaktování 1zdravotní, které předáte všechny podklady a tým advokátů se pustí do práce, aby vše vyřídil co nejrychleji a vy jste dostali maximální možnou částku. Společnost kontaktujte buď na webu 1zdravotni.cz nebo na telefonním čísle 733 60 80 91. Pracovní úraz se může stát každému, pokud se stane vám, nenechte si šlapat po svých právech a spolehněte se na odborníky, kteří se za vaše práva vždy postaví.