Levné bydlení jako nový trend projektů novostaveb. Co od nich můžeme očekávat?

To, že se aktuálně velká část našeho světa ocitá v nepříjemné ekonomické situaci rozhodně ani zdaleka neznamená, že bychom se dostávali do spirály blokující ekonomiku. Naštěstí jsou tady spíše společnosti, které dávají možnost lidem realizovat celou řadu věcí levněji a perspektivněji.

I stavebnictví se tak dostalo do další fáze a dnes už nabízí celou řadu možností, které nám dávají na výběr varianty levných a vysoce dostupných staveb. Přitom nemusí nutně jít o stavbu, která by byla méněcenná nebo nějakým způsobem disfunkční.

Jednoduché, ale přitom levné dřevostavby

Dřevostavby si většina lidí představuje jako stavby, které mají jako stěžejní a víceméně skoro jediný zdroj právě dřevo. Jenže právě v tom je rozdíl, který nabízí. Na první pohled dřevostavby rozhodně nemusejí být nijak zřetelné. Pokud se ale podíváme na projekt dřevostavby, tak zjistíme, že to jsou nosníky a útroby nemovitosti, které jsou postaveny na vysoce kvalitních dřevěných materiálech. Nejedná se rozhodně o, jakkoliv méněcennou nebo nebezpečnou nemovitost. Naopak je to zajímavá volba, která vám umožňuje ušetřit nemalé finance za novostavbu.

Drobné, ale přitom dostačující

Další možností, jak udělat nemovitost levnou, je zkrátka zmenšit její zastavěnou plochu. Každý metr se počítá a mnohdy i desítky centimetrů znamenají úspory v desítkách a stovkách tisíc korun. Zajímavou eventualitou jsou tak pro mnohé bungalovy. Samotný projekt bungalovu je přitom víceméně stoprocentním stavebním projektem, který má jenom mírné rozdíly. Mezi nimi například fakt, že se jedná o přízemní dům s menšími stropy a mnohdy atypickým půdorysem.

Levný trend typových domů

Typové domy bychom mohli víceméně v pohodě nezvat jako domy přízemní. Nevyrábějí se totiž v žádných variantách, které by nám umožňovali aplikaci schodů a dalšího patra. Díky tomu jsou levné typové domy jednoduché a levné na konstrukci. Jenže se tady počítá s tím, že bude o něco vyšší zástavba. Proto se také může stát, že se vám úspora na stavbě lehce zmenší v závislosti na ceně většího zastavěného pozemku.

Vybírat můžete z naší rozsáhlé nabídky i další projekty, například projekt patrové dřevostavby, projekt bungalovu se sedlovou střechou nebo projekt bungalovu s rovnou střechou