Mladí lidé mají zájem o výplatu v kryptoměnách

Až 31 % mladých pracovníků by ocenilo, kdyby jim byla mzda vyplácena v kryptoměnách. Vyplývá to z průzkumu organizace Sage v Německu.

Výplata v Bitocinu

Organizace se ptala tisícovky lidí, zda by jako formu své výplaty přijímali také kryptoměny. 31 % procent dotázaných odpovědělo, že by je to potěšilo. Není příliš překvapivé, že nejvyšší zájem o plat ve formě kryptoměn vykazovalo obyvatelstvo ve věku 25 až 34 let, kdy z nich by tuto formu výplaty akceptovalo 33 % osob. Čím starší věková skupina byla, tím skeptičtější postoj k této formě výplaty mzdy zaujímala.

Organizace Sage navázala tímto výzkumem na jiný průzkum uskutečněný v minulém roce, kdy byla zaznamenána diskuse zaměstnanců na toto téma a z hovorů následně vyplynulo, že by výplatu ve formě kryptoměn bylo ochotno přijmout zhruba 40 až 50 % zúčastněných.

O kryptoměny je zájem

To že stále vyšší procento zaměstnanců je ochotno přijmout výplatu v kryptoměně je jasným důkazem rostoucího zájmu o tuto problematiku a zvyšující se poptávce. Několik organizací se již nechalo slyšet, že budou přijímat krpytoměny za zprostředkování svých služeb a prodej zboží.

Zajímavé na tom je také to, že mladí lidé si myslí, že vlastnění kryptoměn je sexy. Až 75% tzv. mileniálů by chtělo chodit s osobami, které vlastní kryptoměny.