Může přinést Bitcoinu krach altcoinů?

Tone Vays je známý influencer ze světa kryptoměn a nedávno přišel s poněkud kontroverzním tvrzením a totiž že bear market nebude u konce, doku nezemře větší část altcoinů. Dle jeho mínění se již nebude opakovat bublina z roku 2017, ale altcoiny postupně směřují ke svému zániku.

Altcoiny a jejich smrt

Altcoiny nehrají pro Vayse vůbec žádnou roli a sám se soustředí především na Bitcoin. Dle jeho mínění jsou nepotřebné a jedná se pouze o kopie originálu. I proto se domnívá, že poměrně rychle začnou mizet a příští tržní cyklus je pošle ke dnu. Dominance Bitcoinu pak podle něj poroste až na 100 %.

Toto tvrzení vyvolalo poměrně ostrou debatu a to především proto, protože Vays své tvrzení nepodložil v podstatě ničím jiným, než svou domněnkou. Výrok, že se jedná jen o kopie lze vyvrátit v podstatě okamžitě.

Skutečně je tomu tak?

Každý altcoin se totiž vydává trochu jiným směrem než Bitcoin. Ethereum rozvíjí smart contrakty. Svou cenu si velmi dobře drží například XRP, které je často kritizované a rozhodně není kopií Bitcoinu a například IOTA postavená na technologii DAG je také od blockchainu výrazně odlišná a stále se jí poměrně dobře daří a navazuje nová partnerství.

Altcoiny proto z našeho pohledu nezemřou, tedy rozhodně ne v nejbližší době. Proces jejich zániku by trval několik dlouhých let a jen v případě, kdy by se ukázalo, že jsou nepotřebné. Dělat ovšem jakékoliv odhady v prostoru zaměřeném na spekulace je velice těžké.

V současné době nemůže nikdo s jistotou říci, kdo se stane vítězem tohoto kryptozávodu a přesto, že se momentálně jeví Bitcoin jako nejsilnější hráč, jeho pozice může být velmi snadno ohrožena největšími konkurenty, kteří přinášejí větší množství výhod.