Obchodování s kryptoměnami je přirovnáváno k hazardu

Tuto informaci přinesly výsledky studie univerzity Rutgers, která zkoumala vazby mezi kompulzivním hazardem a obchodováním s kryptoměnami. Pravidelní hazardní hráči vidí v tradingu další možnost jak uspokojovat svou potřebu risku.

Studie s jasným výsledkem

Do rozsáhlé studie bylo zapojeno celkem 876 osob, které v uplynulém roce alespoň jednou za měsíc sklouzli k hazardu. Tyto osoby jsou definovány jako běžní hráči a 50% z těchto hráčů také obchodovalo s kryptoměnami ve stejném období.

Studie zjistila, že mezi hazardem a tradingem skutečně existuje určitá vztažnost. V obou případech jsou riskovány poměrně vysoké částky v naději velké výhry. To může přitáhnout patologické hráče, kteří poté obchodování propadnou stejně jednoduše, jako například hře na automatech.

Týká se tento problém i vás?

Ovšem tento problém se týká jen skutečně malé osoby lidí. Většina ostatních traderů přistupuje ke svým aktivitám jako k investiční příležitosti. Pokud se tedy u vás neprojevují problémy jako problémy se socializací či v práci z důvodu obchodování, výkyvy nálad, deprese, lhaní přátel a rodině v momentě, kdy cítíte nutkání obchodovat, pak můžete být v klidu.

Pro osoby, které by však mohli spatřovat, že pro ně krypto-obchodování vede k určitým problémům, mohou vyhledat specializovaná zařízení, která jim poskytnou veškerou podporu. Pokud tedy takové příznaky na sobě pozorujete, nebo znáte někoho ve svém okolí, kdo je jejich nositeli, pak vyhledejte, nebo mu doporučte vyhledat odbornou pomoc.