Podle Kasperského nejsme zatím připraveni na kryptoměny

Eugen Kaspersky je ve světě kryptoměn poměrně známé jméno. Tento výkonný ředitel společnosti Kaspersky, která se specializuje na kyberobranu si myslí, že svět prozatím není na technologii kryptoměn připraven.

Zatím ne

Sám tvrdí, že v horizontu příštích sta let možná bude lidstvo zastřešeno jednou jedinou vládou, která bude používat jedinou digitální měnu. Pokud chce svět kryptoměny využívat v plném rozsahu jejich potenciálu, musí být dle Kasperského sjednocen. Zároveň predikuje, že se v budoucnu dočkáme existence pouze jedné jediné dominantní měny a všechny ostatní zaniknou. Tuto myšlenku s ním sdílí také zakladatel Twitteru, který tuto měnu vidí právě v Bitcoinu.

Kryptoměny až v budoucnu

Jakou formu ovšem bude mít podle kašperského jedna jediná celosvětová měna je však otázkou. Podle něj budou další nové měny digitální ovšem dnešním digitálním měnám jako je Bitocin se nepodaří nahradit současné měny a jiné finanční systémy. Budeme však využívat některé technologie a myšlenky, na kterých tyto kryptoměny v současné době stojí.

Kaspersky zastává tuto myšlenku minimálně od roku 2015, kdy uvedl, že kryptoměny jsou skvělým vynálezem, který však není geopoliticky svět ještě připraven používat. Zda má skutečně pravdu nebo se plete, ukáže teprve budoucí vývoj celé situace ve světě kryptoměn. A již nyní je jasně, že se bude rozhodně jednat o velice zajímavou podívanou.