Hledání práce je dnes jednodušší než kdy dříve

Jste aktuálně nezaměstnaní nebo vám vaše současná pozice nevyhovuje? V tom případě je nejvyšší čas se začít poohlížet po nové. Ne každý má s hledáním práce zkušenosti, někteří to velmi dlouho nedělali a někteří to podstupují poprvé. Pro někoho může být hledání nového zaměstnání záležitostí na několik dnů či týdnů, pro jiné je to období, které může trvat měsíce nebo roky. V každém případě je dnešní doba pro hledání práce mnohem jednodušší než kdy dříve, protože můžete hledat práci i z pohodlí domova.

Nejlepším přítelem při hledání je internet

Bez internetu je dnes hledání práce prakticky nemyslitelné. Pokud chcete hledat práci na sociálních sítích nebo na stránkách pracovního úřadu, je to také možnost, ale šance na vyhledání volného místa nejsou vysoké. Nejlepším místem pro hledání zaměstnání jsou pracovní portály. Dnes jsou velmi vyspělé a podle regionu a oblasti zaměření vám zobrazí vhodné pozice, které mohou být seřazeny podle různých aspektů. Portálů práce je však mnoho, který z nich vybrat?

Nikdy nevybírejte jen jeden, vyplatí se sledovat vždy větší množství pracovních webů, protože různé firmy inzerují práci na různých pracovních webech. Seznam vhodných pracovních portálů a vyhledávačů práce najdete na webu společnosti 123jobsmedia.cz. Společnost je provozovatelem známých tuzemských job portálů 123jobs.cz, Abecedaprace.cz a Nejlepsibrigady.cz , dále mezinárodní sítě pracovních portálů pod značkou MyJobsi v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Velké Británii a Polsku.

Reagovat na staré nabídky není ideální nápad, je vhodné si stanovit každý den vymezený čas, kdy budete kontrolovat nové nabídky a pružně na ně reagovat. Možná, že se zpočátku nebude dařit, ale je jen otázkou času, kdy vám něco z inzerce práce vyjde, chce to neztrácet trpělivost a nenechat se rozhodit pokaždé, když vám někde práce nevyjde. Aby se vaše šance na přijetí zvýšily, je vhodné zaktualizovat svůj životopis, přidat veškeré recenze a zkušenosti, aby v něm byly všechny potřebné informace pro potencionálního zaměstnavatele a působil dostatečně atraktivně. Věnujte čas i kvalitnímu motivačnímu dopisu, aby budoucí zaměstnavatel viděl, že vy jste pro něj ideální volbou. při výběru.