Proč si vybrat Chorvatsko jako místo pro svoji dovolenou?

Chorvatsko si jako místo svého letního odpočinku volí velké množství turistů. Důvodů je velké množství. Svým návštěvníkům nabízí čisté a udržované pláže s dobrým vybavením. Celá řada z nich se pyšní Modrou vlajkou, což je symbol kvality a zároveň ekologie, cesta do chorvatska není také až zase tak náročná a na výběr je celá řada variant. Kromě odpočinku na plážích můžete využít celou řadu aktivit a činností. Za návštěvu rozhodně stojí i některé národní parky a historické památky. Samozřejmostí je i kvalitní ubytování chorvatsko a na vynikající chorvtaskou kuchyni se těší i ti největší labužníci. Kromě toho si můžete objednat zájezdy v předstihu nebo využít nabídky last minute. Široký výběr ubytovacích míst a dalších služeb naleznete na portál ubytovanivchorvatsku.cz.

Sportovní aktivity

Každý návštěvník Chorvatska si určitě vyzkoušel alespoň jednu vodní sportovní aktivitu. Chorvatské pláže jich nabízejí velké množství. Kromě jachtingu a potápění se jedná o jízdu na vodních skútrech, rybolov či windsurfing. Na některých chorvatských řekách si můžete vyzkoušet i rafting.

Pokud se vás sejde parta, můžete si na plážovém hřišti zahrát volejbal či nohejbal. Někde jsou k dispozici i hřiště na minigolf, bowling, stolní tenis nebo kuželky.

Vynikající kuchyně

Vzhledem k tomu, že chorvatská kuchyně se pyšní opravdovou pestrostí, můžete zde ochutnat nepřeberné množství vynikajících pokrmů, které sice vycházejí ze slovanské tradice, ale také jsou ovlivněny obyvateli různých zemí. Můžete se zde tedy setkat s náznakem kuchyně italské, maďarské nebo rakouské, v některých oblastech dokonce i turecké. Základem jídelníčku jsou pokrmy připravované z různých druhů mase doplněné o velké množství zeleniny to čerstvé nebo tepelně upravené. Samozřejmostí jsou i plody moře, které můžete ochutnat téměř v každé chorvatské restauraci.