Šindelářství nezaniklo, zajistěte si krásné dřevěné krytiny pro vaší střechu

Už jste někdy obdivovali dřevěné střešní krytiny na tradičních budovách? Je krásné vidět, že tradice nezanikla a je mnoho budov, které dřevěnými krytinami disponují. Tento trend není na ústupu, střešní šindele hlásí návrat a můžete si je snadno zajistit také a to díky české firmě Drdlík, která se jejich výrobě stále věnuje. Dřevěné krytiny vyrábí už od roku 1989. Jde o krásnou a zcela ekologickou krytinu, která se skvěle hodí na roubenky, sruby, lidové domy, památkové stavby i na celou škálu zahradních staveb. Střešní šindele nejsou drahé a za příjemné ceny s nimi můžete jakoukoliv budovu ozdobit a zajistit jí potřebnou ochranu před všemi živly.

Vybírejte si valašské a alpské šindele

Pokud byste se v minulosti prošli po České republice nebo po Slovensku, narazili byste na nespočet domů, které pokrývá valašský šindel. Jedná se o dřevěnou střešní krytinu, která se tradičně vyrábí ze smrkového nebo jedlového dřeva. V tradici firma Drdlík pokračuje a zajistí vám také šindele z modřínového dřeva, které má vyšší obsah silic a je tím pádem odolnější vůči povětrnostním podmínkám. Tyto šindele se vyznačují perem a drážkou. Firma vám vyrobí také populární alpský šindel, který je specifický pro alpské země.

Nenajdete v něm drážku a ni pero, namísto toho se klade ve vrstvách a kromě střechy se používá i na obložení fasády. I bez nátěru vám tyto šindele vydrží až 80 let. Pokud disponujete starou chalupou, srubem nebo jakoukoliv stavbou, kde by se šindele hodily, můžete navštívit webové stránky firmy Sindel-stresni.cz a zde si je objednat. Kromě kontaktu na firmu zde naleznete podrobné informace o této krytině a také ukázku, jak šindele na různých budovách vypadají. Inspirujte se a zajistěte si krytinu, u které máte jistotu dlouhé životnosti a odolnosti.