Smartphony znamenají budoucnost herního průmyslu

Tim Sweeney je generální ředitel Epic Games, producenta světového hitu Fortnite. Sám vidí budoucnost ve smartphonech a žehrá, že společnosti, které se věnují výrobě telefonů, nevyužívají jejich plného potenciálu.

Epic Games a jejich přání

V jednom z rozhovorů prohlásil, že vydavatelé mobilních titulů vidí již dopředu svůj projekt jako odsouzený k poněkud méněcennějšímu zážitku z hraní. Jenže tento názor Sweeney nezastává. Naopak jeho Epic Games se snaží podporovat hraní na nejrůznějších platformách což potvrzuje také jejich funkce cross-play, tedy možnost hraní jednoho titulu v multiplayeru hned z několika zařízení.

Něco podobného podporuje i PUBG, největší konkurent Fortnite, který dovoluje hrát na stejných servrech majitelům zařízení s Androidem i iOS.Crossplaying mezi konzolemi však neumožňuje.

Celá řada problémů

Mnozí by mohly namítnout, že největší problém spočívá v samotném hardwaru. Ten totiž stále není na takové úrovni, aby byl schopen konkurovat hraní na velkých konzolích či počítačích. Nejrychlejší herní čipsety typu Snapdragon 855 jsou stále daleko za hardwarem herních konzolí či výkonných počítačů.

Dalším problém je také způsob hraní, kdy ovládání avatara skrze myš a klávesnici, nebo gamepad je přeci jen o něco jednodušší než pohybováním prstů po displeji. Kromě toho jsou tu i další potíže, jako je výdrž baterie, která rozhodně neumožňuje hraní ve stejné délce jako u jiných zařízení, či velikost samotného displeje, na kterém se přeci jen nezobrazuje tolik detailů.

Vypadá to tedy, že cesta ke skutečně portabilnímu hernímu zařízení bude ještě dlouhá a náročná. My sami bychom si velmi přáli, aby něco takového na trhu již bylo, ovšem zatím nám musí stačí zařízení typu Nintendo Switch.