Uvažujete o pořízení skleníku?

Toužíte mít v létě čerstvou chutnou zeleninu nebo voňavé bylinky? Nebo si chcete pěstovat vzácné květiny pro radost? Rozhodli jste se pořídit skleník, ale nevíte pro jaký se rozhodnout? Pokud jste naprostými nováčky v pěstování a teprve se se chystáte pořídit si svůj první skleník, možná si nebudete jisti, jaký skleník pořídit a z nabídek vám půjde hlava kolem. Na specializovaných místech naleznete všechny druhy rozdělené do kategorií a tým zkušených pracovníků vám pomůže vybrat ten nejvhodnější právě pro vás.

Víte, který skleník vybrat?

Pokud se chystáte pěstovat jen v malém a nejste nároční, postačí vám foliovník. Když se rozhodnete se pěstitelství věnovat více záleží zcela na vás, zda si zvolíte zahradní skleník se skleněnou výplní nebo s polykarbonátovou. Polykarbonátové skleníky nepotřebují betonovou základnu, stačí jen plechová. Izolují mnohem lépe než sklo. Můžete tedy pěstovat po celý rok. Polykarbonátové desky se nerozbijí jako zahrádkářské nebo běžné sklo. Jsou více odolné při přívalech sněhu nebo krupobití, což jistě ocení zejména rodiče malých dětí. O střepy na zahradě jistě nikdo nestojí. Ovšem sníh musíte odklízet ze všech druhů skleníků. Na internetu i ve specializovaných obchodech si můžete vybrat z mnoha velikostí i tvarů.

Další potřeby ke skleníku

Na některých stránkách naleznete veškeré potřeby k postavení skleníku, včetně jeho návodu. Veškerá těsnění, střešní okna nebo náhradní polykarbonátové desky nemusíte nikde shánět. K postavení skleníku použijte například izolační materiál SUHO. Jejich skvělou vlastností je, že jsou naprosto univerzální a zvládne je použít téměř každý stavitel.