Apple a jeho zcela nové produkty

Apple to už dávno není jen legendární iPhone a po tomto týdnu to platí dvojnásob. Společnost totiž rozšiřuje sféry svého zájmu a začne proto nabízet celou řadu naprosto nových služeb.

Apple tuší že v oblasti poskytování softwaru a služeb je obrovský potenciál, který zatím není těžen naplno. I proto nyní Apple představil hned 5 nových služeb, skrze které chce získat novou klientelu a dokázat, že prvenství na trhu nemusí stát pouze na iPhonu.

Digitální magazíny

Jako první se představila nová platforma zprostředkovávající digitální magazíny. Služba je nazvána Apple News+ a jde o inovovanou službu Apple News, která je však vybavena hned o 300 nových magazínů jako je Vogue, Times, National Geographic a další.

Platební karta

Apple Card je digitální řešení klasické platební karty. Tu lze uložit do aplikace Wallet a díky podpoře Apple Pay jí následně využívat pro platby. Jsou zde velice nízké úroky, žádné skryté poplatky a přehledné bankovní rozhraní. Důležitým aspektem je cashback, kdy bude Apple uživatelům vracet 2% z plateb každý den u běžných obchodníků a u Applu dokonce 3%.

Hry

Apple představil také novou herní platformu Apple Arcade. Ta bude v rámci měsíčního předplatného nabízet až 100 titulů měsíčně. Již nyní se mluví o titulech jako Sony Racing, Beyond a Steel Sky, LEGO Brawl, Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm a další.

Streamovací služba

Streamovací služby jsou tím nejdůležitějším. V podstatě se jedná o dvě služby a to Apple TV Channels, která se bude zaměřovat na obsah třetích stran a pak Apple TV, která bude přinášet především vlastní obsah od Applu. Ta by měla přinést nabídku od dokumentů po animáky a to všechno s velmi kvalitním hereckým obsazením. Cena měsíčního předplatného i to v jakých zemí bude služba na podzim spuštěna je zatím nejasné.