Chorvatsko je místem, kam se Češi rádi vracejí. Důvodů je hned několik

Chorvatsko je natolik všestrannou zemí, že na své si přijdou i ti nejnáročnější turisté. Země, která poskytuje odpočinek, kulturní a sportovní vyžití, mnoho památek a přírody k poznávání, fantastickou kuchyni, oblázkové pláže a především – azurově modré Jaderské moře. Chorvatské pobřeží se označuje jako nejkrásnější v Evropě a není to náhoda.

Vyrazte autem do Chorvatska

Chorvatsko nemusí být prvním místem, které vás napadne pro slunečnou dovolenou, a přesto je pobřeží úžasně krásné. A skvělá věc je, že mnoho z nejkrásnějších měst je podél pobřeží, takže můžete vyrazit na výlet! Po dni stráveném v autě se můžete vydat na osvěžující koupání v křišťálově čisté vodě. Pokud dáváte přednost něčemu aktivnějšímu, Jaderské moře je ideální pro potápění, windsurfing nebo kite surfing. Autem do Chorvatska se můžete vydat kdykoliv během roku.

Nechte se uchvátit bohatou historií

Jakmile přijedete do Chorvatska, cítíte bohatou historii země. Ocitnete se mezi starobylými zříceninami, budovami a hrady. V Rijece můžete vystoupat po 550 schodech na hrad Trsat. A ve Splitu můžete navštívit nejzachovalejší římský palác na světě. Zadar a Dubrovník jsou známé svými krásnými historickými centry měst. Staré centrum Dubrovníku je dokonce na seznamu světového dědictví UNESCO. A tím seznam rozhodně nekončí, navzdory tomu vyjde dovolená levně.

Jak ve městech hledat ubytování?

Ať už se rozhodnete strávit dovolenou v některém z významných měst nebo v klidu na některém z ostrovů, existuje jednoduchý způsob, jak si rychle zařídit ubytování. Web ubytovanivchorvatsku.cz zveřejňuje pravidelně možnost ubytování ve všech koutech Chorvatska. Stačí si jen vybrat oblast, datum ubytování a pak už jen vybíráte z velkého množství možností. Už vám nic nebrání vyrazit do Chorvatska.