Ohraničte svůj pozemek opravdu bezpečným plotem

Spousta lidí bere plot především jako designový prvek a pouhé vymezení území svého pozemku. Jenže plot má zároveň i celou řadu dalších funkcí, přičemž ta nejdůležitější z nich je především bezpečnostní.

Ploty jsou v různém provedení sice často velice hezké a estetické, ale z pohledu ochrany nejsou zcela dobrým řešením. Dnes se podíváme na jednu z nejlepších možností, jak udělat opravdu bezpečný plot kolem vašeho pozemku.

Vyměňte pletivo za svařované panely

Svařované panely zní jako něco opravdu extrémně hnusného, co možná bude bezpečné, ale estetické určitě ne. Opak je ale pravdou, protože estetika svařovaných panelů bude minimálně velice blízko k estetice klasických pletiv. Odolné svařované panely jsou vlastně hrubou sítí obdélníkových tvarů, které jsou dost velké na to, aby nesnižovaly viditelnost, ale zároveň i dost malé, aby skrze ně nemohl leckdo projít.

Hlavní výhodou je jejich velká pevnost. Kdokoliv by je chtěl překonat, tak by na nich bezesporu zlámal kdejaké štípačky, které by si s pletivem hravě poradily. Jedinou reálnou možností je tak použití svářečky, které je už extrémně nápadné. Svařované panely navíc mají další odlišnost v tom, že se neaplikují na klasické kulaté sloupky, jako je tomu u pletiv. Naopak se používají konstrukčně odlišné a pevnější druhy sloupků. Mohou se používat hliníkové sloupky, nebo i silnostěnné jeklové sloupky.

Cesta nepovede ani spodem plotu

U takového plotu je jistota, že rozhodně nepůjde prolézt, ani přelézt. Jenže co takhle ten plot podlézt? To by mohlo být poměrně dost jednoduché, a proto je na to potřeba myslet. Odpovědí na tuto možnost jsou takzvané podhrabové desky. Podhrabové desky vám mohou na první pohled připomínat standardní obrubníky, ale mají několik rozdílů. Jsou mnohem užší, a především jsou několikanásobně vyšší.

Podhrabové desky jsou dělány tak, aby byl problém je podhrabat, takže zasahují desítky centimetrů do země. I volně ložené v hlíně jsou obtížnou překážkou. Pokud s nimi ale počítáte při stavbě plotu a zabetonujete je stejně jako sloupky, tak je z nich dokonalá ochrana před podhrabáním plotu.