Minerály a krystaly dodají šperkům šmrnc, ale také mystickou energii

Je na světě jen málo žen, které se nerady zdobí. Kromě drahých kovů se ke zdobení od pradávna používají minerály, které bývají součástí rituálů. Díky rituálům a minerálním kamenům si lidé chtěli zajistit dobré zdraví, sílu a pozitivní energie. I když můžete být na pochybách, zda minerální kameny a krystaly opravdu fungují, jedno se jim upřít nedá – něco na nich prostě. Jak mohou konkrétní krystaly pomáhat?

Pyrit – důvěra

Odpůrci se mohou pyritu vysmívat jako „Bláznovo zlato“, ale jeho schopnost působit jako ochranný amulet proti poškození a nebezpečí není vtip. Tyto ochranné síly se vztahují jak na fyzické hrozby, tak i na emocionální hrozby, jako je manipulace nebo ovládání milovanou osobou. Kromě toho může pyrit pomoci zvýšit kreativitu v různých oblastech.

Opál – síla

Známý také jako Ohnivý opál díky své intenzivní červené barvě. Nejznámějším účinkem tohoto kamene je jeho schopnost dodat svému nositeli sebevědomí. To zase umožňuje červenému opálu pomáhat při překonávání emočního traumatu a také nabízet léčivé vlastnosti pro dolní část zad a ledviny.

Sodalit – logika

Sodalit spojuje modré a bílé odstíny a spojuje také sebevyjádření a sílu postavit se za své zásady v nositeli kamene. Známý pro povzbuzení disciplíny, mnozí uvedli, že jeho účinky poskytují podporu pro kariérní postup a také duchovní osvícení.

Tygří oko – úspěch

Tygří oko, známé pro své teplé zlatohnědé tóny, je úzce spojeno se zvýšeným štěstím a bohatstvím. Z jeho schopnosti zlepšit tok peněz budou těžit zejména podnikatelé. Mezi doplňkové schopnosti Tygřího oka patří posílení vůle a úrovně energie.

Tyrkys – léčba

Klidný modrozelený odstín, který sdílí jeho jméno s tímto kamenem, vyjadřuje vnitřní vlastnosti tyrkysové, od jeho schopnosti povzbuzovat přátelství až po jeho hodnotu při podpoře kariérního vedení. Během cestování dokáže tyrkys ochránit svého nositele i před nehodami, krádežemi a jinými ztrátami.

Na webu magieprirody.cz objevíte nejen velký výběr minerálních kamenů a produktů z nich, ale také mnoho dalších výrobků souvisejících s přírodou.