Venezuela uznala Bitcoin a Litecoin!

Vláda prezidenta Madura uznala jako první na světě kryptoměny Bitcoin a Litecoin skrze službu Remesas.

Vychytralý Maduro

Maduro je vyvoleným Huga Chavéze, který jej sám vybral do čela Venezuely. Tento bývalý řidič autobusu nebyl nikdy Evropou ani spojenými státy oficiálně uznán je pro tuto zem spíše pohromou a jeho obliba neustále klesá. Inflace v této zemi momentálně dosahuje takových čísel, že jí není možné procentuálně vyjádřit a tak nejpřibližnější procentuální odhad je 99,9 % procentuální ztráta.

Taková situace nahrává stabilním měnám s udržitelnou hodnotou jako je USD či kryptoměny. Právě dolar je ovšem kvůli sankcím se strany Spojených států nedostupný a tak se nabízejí kryptoměny. Právě pomocí Bitcoinu a Litecoinu chce Maduro obejít americké sankce a naplnit obchodováním Bitcoinu kasu své země. Dalším důvodem jsou výnosy z daní, které momentálně vládě unikají.

Nošení dříví do lesa

Venezuelané totiž s Bitcoinem od pádu Bolívaru vesele obchodují a je tedy otázkou zda budou chtít tuto službu používat či nikoliv. Zvláště vezmeme-li v potaz poplatky, které jsou s jejím používáním spojené.

Nicméně tato zpráva s cenou Bitcoinu příliš nepohnula. Přeci jen bavíme se zde o zemi v silné ekonomické krizi a občanské válce. Navíc se tamní vláda nejspíše nesetká s úspěchem, protože tamní lid není hloupý a tak se dost pravděpodobně jedná o podobně zpackaný projekt jakým byla oficiální kryptoměna Venezuely Petro, která měla být kryta venezuelskými zásobami ropy.